^Terug naar Boven

“WIE GOED DOET, GOED ONTMOET” ofwel “ONCE A PARKIE, ALWAYS A PARKIE!”

“Wie goed doet, goed ontmoet”...dit staat getatoeëerd op de onderarm van Jim McKie, opperhoofd van de Tukkerclan in Stranraer, Schotland.

En verdomd, het klopt ook nog....zo kunnen we rustig concluderen nu we terug zijn van ons reisje naar Stranraer.
We waren daar op speciaal verzoek om de officiële opening bij te wonen van de ‘snoezelruimte’ op de voormalige school van de enige Schot die zich “Tukker for life” mag noemen: Andrew Rankin. Andrew zelf zat volgens zijn ouders al dagen in de stress...
Zoals bekend hadden we als SV Borne een behoorlijk bedrag overgehouden aan de collecte om Andrew en zijn familie deze kant op te halen. Dat geld is dus in overleg met de de familie Rankin en Jim McKie gebruikt om op de Parkschool in Stranraer een ruimte in te richten waar leerlingen met ‘learning disabilities’ tot rust kunnen komen.
De ruimte is vrij donker, voorzien van lichtgevende versiering, vloerkleedjes met kleine lampjes erin verwerkt, een diaprojector/beamer die afbeeldingen op de muur projecteert en een zeer degelijke bank (min of meer ‘hufterproof’). De kinderen maken al een tijdje gebruik van de ruimte en het schijnt inderdaad dat de aangebrachte voorzieningen hun werk naar behoren doen. Een niet nader tenoemen lid van de buscommissie, normaal gesproken nogal druk en prominent aanwezig, kwam er mak als een lammetje uit...

 

Hoe dan ook, we werden met alle eerbied op de school ontvangen, toespraken incluis. Zelfs de lokale pers was aanwezig met een schrijvend journalist en fotograaf. En warempel...op de woensdag stond er al een stuk in de krant. Ook viel de SV Borne de eer te beurt een “Parkie” in ontvangst te mogen nemen. Dat is een onderscheiding in de vorm van een beertje die maar heel zelden door de school wordt uitgereikt bij heel bijzondere verdiensten.
De leerlingen hadden speciaal voor ons een paar Nederlandse woordjes ingestudeerd. Ook werden we toegezongen, weliswaar niet met FC Twente-liedjes, maar iets met kippen en eieren, maar dat mocht de pret niet drukken. En, ook niet onbelangrijk, de naam FC Twente kom je daar op posters regelmatig tegen.
In ieder geval hebben we met heel veel genoegen alle dankbetuigingen in ontvangst genomen (net als de vele wijntjes en biertjes...) en kijken met veel plezier terug op de afgelopen paar dagen.
Dus bij deze ook aan alle gulle gevers namens onze Schotse vrienden een welgemeend dankjewel! Jullie geld is uitermate goed besteed.

 

En namens onszelf een dankjewel aan alle Schotten die ons op een ongelooflijk gastvrije manier ontvangen hebben, waarbij met name de volgende personen (in willekeurige volgorde) niet ongenoemd mogen blijven: de familie Rankin, Billy “Grapes” Hodge, Jim “Horrible” Mckie en Peter “Pizza” Wallace. En natuurlijk de staf en leerlingen van de Park School.

 

“WIE GOED DOET GOED ONTMOET” or “ONCE A PARKIE, ALWAYS A PARKIE!”

“Wie goed doet goed ontmoet”....That’s what’s tattooed on the arm of Jim Mckie, chief of the ‘Tukker’ clan in Stranraer, Scotland. And damn it, it’s right – as we can conclude now we’re back from our trip to Stranraer. We were there by special request to attend the official opening of a new multisensory environment room (‘snoezelruimte’) at the school of the only Scot who can call himself a Tukker for life: Andrew Rankin. According to his parents, Andrew himself had been feeling a little stressed about our visit for days…
As you know, the whip-round organised by SV Borne collected far more than was necessary to pay for Andrew and his family to stay with us last year. After discussions with the Rankin family and Jim Mckie, we decided to use what was left to fund a new room at the Park Primary School in Stranraer where students with learning disabilities can relax.
The room itself is quite dark, with muted warm coloured lights, a small carpet with lights in it, the noise of running water and a very solid couch, as we say at home: ‘hufterproof’. The room is already in use and the pupils are definitely having benefits from it already, as we have seen because one of our boardmembers (who’s name we will not mention, because he is very big...) who normally is very busy and quite a loudmouth, spent some time in the room and came out tame as a lamb...we haven’t heard him all day since.

 

Anyway, we were welcomed to the school like dignitaries, speeches included. Even the local press was there with a journalist and photographer (with the article appearing in the local newspaper by Wednesday!) SV Borne was also honoured to receive a ‘Parkie’, an award shaped like a bear that is handed out by the school only very rarely. The students had learned a few words in Dutch just for us. They also sang a song for us – and while it wasn’t one of our FC Twentesongs (but something about chickens and eggs), that didn’t dampen our spirits. More importantly, you regularly see the name ‘FC Twente’ on posters at the school.
We accepted the expressions of gratitude with pleasure (and the same for the many pints and glasses of wine…) and we’ll remember these past few days fondly. In short, we want to thank everyone who gave generously on behalf of our Scottish friends. Your money has been very well spent.
On a personal note, we also want to thank all our Scottish friends who were such incredible hosts and especially – in no particular order – the Rankins (Andrew, Kelsey, Alison and Jim), Billy “Grapes”,Jim “Horrible” Mckie and Peter “Pizza” Wallace. And ofcourse pupils and staff of Park Primary School!

 

 55564541 2283212211948764 3690030077300441088 n 55618355 2283212178615434 6928263722871816192 n

 

55826858 2283212098615442 898268336666705920 n55606207 2283212338615418 6530130244626546688 n

 

55719424 2283212141948771 5422210930605817856 n 55736551 2283212225282096 1279749496560943104 n

Sponsors

Ster Sponsors!

mars

LG Banic zwart

Sponsors!

AMtaxi

Barrique

twentschepot

LogoArbe

https://www.boersenlem.nl/

 

Deze website gebruikt cookies om uw gebruikersgemak te verbeteren.